•

Edycja projektu nauki pływania pt. „Już pływam” dla uczniów klasy III

Uczniowie naszej szkoły przystąpili do projektu nauki pływania który  finansowany jest z budżetu Samorządu Województwa Małopolskiego, ze środków własnych Gminy Skawina oraz wkładu rodziców.

Czas realizacji :  październik - listopad 2022 w wymiarze 2 godzin lekcyjnych tygodniowo.

Podczas realizacji projektu dzieci mają zapewniony dojazd, opiekę nauczyciela w autobusie, wstęp na basen, a przede wszystkim zajęcia z instruktorami pływania w trakcie całego kursu.

• JUŻ PŁYWAM 2022

•

Uczniowie III klasy Szkoły Podstawowej im .Oskara Kolberga w Pozowicach brali udział w realizacji projektu „Już Pływam” polegającego na zorganizowaniu w ramach pozalekcyjnych zajęć sportowych nauki pływania dla uczniów. Projekt był dofinansowany z budżetu Województwa Małopolskiego.

Zadanie było skierowane do uczniów z klasy III naszej szkoły. Zajęcia w wymiarze 10 godzin odbywały się od 3 października do 8 listopada 2022roku. Głównym celem akcji była popularyzacja nauki pływania oraz poznanie podstawowych zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, wśród dzieci.

•

Projekt miał na celu propagowanie wśród dzieci sportowej rywalizacji upowszechnianie kultury fizycznej i zmobilizowanie do podjęcia działań w zakresie poprawy swoich umiejętności pływackich.

Dzieci chętnie uczestniczyły w zajęciach prowadzonych przez instruktora nauki pływania. Oprócz nauki była to też okazja do wspólnej zabawy w wodzie.

• Projekt przyczynił się do zdobycia przez uczestników umiejętności pływania , poprawy bezpieczeństwa na pływalniach a także rozważnego i aktywnego spędzania czasu wolnego