• Owoce w szkole

•                                  OWOCE W SZKOLE

Program "Owoce w szkole" skierowany jest do uczniów i wychowanków klas I-III szkół podstawowych. Głównym celem programu jest długoterminowa zmiana nawyków żywieniowych dzieci poprzez zwiększenie udziału owoców i warzyw w ich codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez działania edukacyjne promujące zdrową dietę oraz styl życia, realizowane w szkołach podstawowych.

Dzieci otrzymują kilka razy w tygodniu porcje owocowo - warzywne, które spożywają w szkole. Dzieciom udostępnia się:

• świeże owoce (jabłka, gruszki,truskawki)
          • świeże warzywa (marchew, paprykę słodką,rzodkiewki)
          • soki owocowe, warzywne oraz owocowo-warzywne

Ponadto szkoły uczestniczące w programie realizują skierowane do dzieci specjalne zajęcia o charakterze edukacyjnym dotyczące zdrowego odżywiania.

Konsekwencją podniesienia świadomości uczniów w zakresie zdrowego żywienia będzie ograniczenie występowania wśród dzieci nadwagi i innych chorób cywilizacyjnych, spowodowanych zbyt małym spożyciem owoców i warzyw.