• Sukces Macieja w gminnym konkursie "90 lat minęło...- życzenia dla Dwójki"

• Szkoła Podstawowa nr 2 w Skawinie z racji obchodów 90-lecia swego istnienia zorganizowała gminny konkurs pt. „90 lat minęło… - życzenia dla Dwójki” w którym wzięli udział: Tomasz z oddziału przedszkolnego pod kierunkiem p. Agnieszki oraz Maciej z klasy II pod kierunkiem p. Aldony. Miło nam poinformować, iż praca Maćka zdobyła I miejsce w kategorii wiekowej klas I -III. Serdecznie gratulujemy!!!

• Apel patriotyczny

• W dniu dzisiejszym w naszej szkole odbył się uroczysty apel z okazji nadchodzącego Święta Konstytucji 3 maja. Uczniowie klasy trzeciej przygotowali akademię w której wzięli udział drugoklasiści i przedszkolaki. Odśpiewano Hymn Polski oraz „Mazurka 3 maja”. W świetlicy dzieci wykonały prace plastyczne w kolorystyce patriotycznej.  W podniosłych nastrojach dzieci rozpoczną majówkę.

• Rowerowy maj

• Rowerowy Maj to największa kampania w Polsce promująca zdrowy tryb życia i zrównoważoną mobilność wśród dzieci przedszkolnych, uczniów szkół podstawowych, grona nauczycielskiego oraz rodziców i opiekunów. Rowerowy Maj, poprzez zabawę połączoną z elementami rywalizacji, popularyzuje rower jako środek transportu do szkoły, uczy dobrych i zdrowych nawyków, które utrzymują się również po zakończeniu kampanii. Rowerowy Maj skutecznie zmienia okolice szkół i przedszkoli na bardziej bezpieczne i przyjazne rowerzystom, zmniejszając liczbę samochodów dowożących dzieci i motywując samorządy do inwestycji prorowerowych.Zasady kampanii są bardzo proste: każdy przedszkolak, uczeń i nauczyciel, który w maju dotrze na lekcje w sposób aktywny: na rowerze, hulajnodze, rolkach czy deskorolce, otrzymuje naklejki do rowerowego dzienniczka i na wspólny plakat klasowy. Dla najaktywniejszych uczestników, klas i placówek przewidziane są atrakcyjne nagrody.

Przydatne linki:

• Ogólnopolski sukcesnaszych przedszkolaków

• Miło nam poinformować, że nasze przedszkolaki zdobyły wyróżnienie w ogólnopolskim konkursie "Śpiewająco dbam o przyrodę z Teatrem Kultureska". Dzieciom i wychowawczyni serdecznie gratulujemy!

• Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

• Wszystkim Uczniom, Przedszkolakom, Ich Rodzinom i Sympatykom Szkoły składamy najserdeczniejsze życzenia: zdrowia, radości ze Zmartwychwstania Pańskiego i wielu wspólnych chwil przy rodzinnym stole. Niech Chrystus nam błogosławi, wprowadza pokój i miłość.

Dyrektor, Grono Pedagogiczne i Pracownicy

Szkoły Podstawowej im. Oskara Kolberga w Pozowicach

• Przedświąteczny czas…

• Przedświąteczny klimat w naszej szkole był dziś bardzo odczuwalny. Przedszkolaki oraz klasa III wraz z wychowawczyniami spożyli symboliczne śniadanie przy wielkanocnym stole. Klasa II zaprosiła wszystkich na przedstawienie pt."Wielkanocna bajka”. Po przedstawieniu miało miejsce rozstrzygnięcie wielkanocnych konkursów: „Pisanka i palma wielkanocna”. Laureaci miejsc na podium, wyróżnieni oraz uczestnicy otrzymali dyplomy, nagrody i upominki. Wszystkim dzieciom serdecznie gratulujemy!

• Kiermasz Wielkanocny -podsumowanie akcji

• „Kiermasz Wielkanocny” stroików świątecznych dobiegł końca. Dziękujemy Rodzicom i Dziadkom za wsparcie naszej akcji. Zgromadzone środki w kwocie 465zł pozwoliły na zakup stołu do tenisa stołowego PONGORI 130, zestawu piłeczek pingpongowych oraz materiałów plastycznych pomocnych podczas bieżących zajęć świetlicowych.

• Defibrylator w Pozowicach

• Dzisiaj wPozowicach odbyło  się szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej z wykorzystaniem defibrylatora. Urządzenie pomocne podczas zatrzymania akcji serca jest dostępne w sklepie p. Zbigniewa Dziobka.