• Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022

• Nowa galeria Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2021/2022 została dodana do albumu fotograficznego

Zakończyliśmy kolejny rok edukacji w szkole. Po inauguracyjnej Mszy św. na terenie szkolnym miała miejsce uroczysta akademia w czasie której podziękowaliśmy za trud i owocną, 10-letnią współpracę Pani Dyrektor Jadwidze Pierzchale. Podczas akademii wystąpiły dzieci z klasy II i III, przygotowane przez p. Annę Młodzianowską. Wakacyjną piosenkę zaśpiewały przedszkolaki pod kierunkiem p. Agnieszki wspieranej przez p. Edytę. Zostały też rozdane nagrody za udział w akcjach na terenie szkoły. Po uroczystości dzieci udały się do klas, gdzie odebrały świadectwa, dyplomy i nagrody książkowe z rąk wychowawczyń.

• Dzień Sportu

• Nowa galeria Dzień Sportu została dodana do albumu fotograficznego

22 czerwca dzieciaki doskonaliły swoją zwinność, szybkość i precyzję w licznych ćwiczeniach i zabawach ruchowych z racji zorganizowanego w szkole Dnia Sportu. Dzieci miały okazję sprawdzić swoje umiejętności w wielu konkurencjach grupowych i indywidualnych, z wykorzystaniem wielu różnych przyborów, takich jak szarfy, hula - hop, woreczki gimnastyczne, balony, obręcze i innych. Na zakończenie otrzymały medale świetnego spotrowca, oraz przekąski ufundowane przez Szkolną Radę Rodziców.

• Ognisko

• Nowa galeria Ognisko została dodana do albumu fotograficznego

Wkrótce zakończenie roku szkolnego. To dobry czas, by powspominać minione zdarzenia, miłe sytuacje, wycieczki... 20 czerwca uczniowie wraz z wychowawczyniami mieli ku temu okazję przy wspólnym ognisku, które dzięki uprzejmości Państwa Dominiki i Sławomira Fusów odbyło się na terenie prywatnym w pięknym zakątku Pozowic. Dzieci upiekły kiełbaski oraz odpoczęły na łonie natury. To był wspaniały czas... Dziękujemy!

• Konkurs Recytatorski poezji Marii Konopnickiej

• Nowa galeria Konkurs recytatorski poezji Marii Konopnickiej została dodana do albumu fotograficznego

14 czerwca w naszej szkole odbył się " Szkolny Konkurs Recytatorski pt. Maria Konopnicka dla dzieci". Dzieci recytowały największe utwory Marii Konopnickiej. Wszyscy uczestnicy byli świetnie przygotowani. Po długich i burzliwych obradach Jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce - Wiktoria Rzeszótko - klasa II

II miejsce - Franciszek Bobek - oddział "0"

III miejsce - Aleksandra Kubik - oddział "0"

Przyznano również wyróżnienia:

Nadia Szwed, Tomasz Jezioro i Maciej Szczypczyk.

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy dyplo i upominek.

Serdecznie gratulujemy!!!

• Wycieczka przedszkolaków do Fabryki Charliego

• Dzisiaj (10 czerwca) dzieci z oddziału przedszkolnego zamieniły się w cukierników w Fabryce Charliego. Dowiedziały się jak robi się czekoladę. Mogły zobaczyc prawdziwy owoc kakaowca. Dzieci zrobiły swoją czekoladę z wybranymi dodatkami i pralinki, które same ozdabiały. Na koniec odwiedziły  Smoka Wawelskiego i mogły podziwiac jak zieje prawdziwym ogniem.

• Uroczyste wręczenie nagród w Kazimierzowskiej „Dwójce”

• Serdecznie gratulujemy Maciejowi i Tomaszowi - uczestnikom konkursu „90 lat minęło… Życzenia dla Dwójki”, którzy w dniu dzisiejszym wzięli udział w uroczystej gali rozdania nagród w Szkole Postawowej nr 2 w Skawinie. Podczas uroczystości uczniowie  Dwójki wykonali inscenizację legendy o powstaniu Skawiny, przedstawiciele Muzeum Regionalnego przedstawili tradycyjne stroje ludowe, nie zabrakło piosenek i dobrego humoru. Dziękujemy serdecznie organizatorom za miłe przyjęcie i poczęstunek.

• Podsumowanie kampanii Rowerowy maj

• Kampania „Rowerowy maj” dobiegła końca - czas na podsumowanie.
            - przedszkole uzyskalo 35,5%                                   - klasa II - 47%                               - klasa III 63%                                                Wszyscy uczestnicy otrzymali mały upominek, natomiast nagrody rzeczowe otrzymali: Szymon Kozieł i Michał Kozieł za 100% frekfencję!!

Gratulujemy!

• Konkurs językowy w przedszkolu

• 31 maja przedszkolaki naszej szkoły wzięły udział w szkolnym  konkursie językowym. Wszystkie chętne dzieci miały do wykonania zadania sprawdzające znajomość słownictwa które było prezentowane w bieżącym roku szkolnym na zajęciach języka angielskiego.  Celem konkursu było rozwijanie umiejętności językowych dzieci oraz motywowanie do  nauki języka  w ciekawy i przyjemny sposób. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominek, wyłoniono także mistrza i wicemistrza słów którzy otrzymali dyplomy i nagrody. Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!

• Wycieczka solnym szlakiem

• Z okazji Dnia Dziecka uczniowie naszej szkoły wybrali się na wielką wyprawę solnym szlakiem do Borku koło Bochni. Dzieci poznały wiele ciekawostek dotyczących wydobycia i transportu soli w ubiegłych stuleciach, wzięły udział w licznych konkurencjach sportowych, rywalizując grupowo, zwiedziły statek,  osadę górniczą, kupiecką, zamek żupny, kopalnię z szybami. Rozwiązywały też rebusy i poszukiwały ukrytych skarbów. Na zakończenie zmagań otrzymały tematyczne gry planszowe, utrwalające wspomnienia i zdobytą wiedzę. Wycieczkę dofinansowała Szkolna Rada Rodziców.

• Finał kampanii „Rowerowy Maj”

• Kampania Rowerowy Maj dobiegła końca.

Bardzo dziękujemy za Państwa ogromne zaangażowanie. Wyniki zostaną ogłoszone podczas Wielkiego Finału, czyli w najbliższą sobotę, 4 czerwca 2022 r. na skawińskim rynku.

Z tej okazji serdecznie zapraszamy Państwa wraz z dziećmi. Dla widzów przygotowano rowerowe show, a w trakcie wydarzenia zostaną wylosowane nagrody dla uczestników ze 100% frekwencją oraz nagrodzenie placówek, które wykazały się największym zaangażowaniem i aktywnością.

Trzymamy kciuki za Szymona Kozieła z klasy II i Michała Kozieła z klasy III, którzy wezmą udział w losowaniu nagrody  za 100% frekwencji w kampanii. Powodzenia👍